Sprawdź swój koszyk
Vega Kawecki | Vega Kawecki
UWAGA NA WIRUSY SZYFRUJĄCE PLIKI !!
 
2017-03-13
UWAGA NA WIRUSY SZYFRUJĄCE PLIKI !!

 

W dzisiejszych czasach mało który złodziej wchodzi bezpośrednio do budynku firmy, po to aby nas okraść.

Ostatnimi czasy bardzo wzrosła liczba ataków w tzw. Cyberprzestrzeni.

Współczesny złodziej nie musi mieć przy sobie łomu ani wytrychu, aby znaleźć się w posiadaniu naszych zasobów sieciowych, które często są o wiele bardziej cenne niż to co mamy na magazynach.

Coraz częściej ataki odbywają się zza ekranu, a przestępcy korzystający z sieci z każdym dniem projektują oraz rozsyłają bardziej zmyślne formy Wirusów Elektronicznych, które mają za zadanie odczytywać nasze prywatne hasła, loginy, szyfrować nasze pliki blokując do nich dostęp i żądając okupu, zmieniać dane w przelewach bankowych, wykradać dane kontrahentów i wiele wiele innych..

 

Jak się bronić?


Jedyną skuteczną (choć i tak nie w 100%) metodą obrony jest posiadanie aktualnego oprogramowania antywirusowego, używanie zapór sieciowych czy tzw. „firewalli”, które mają za zadanie zatrzymać wszelkie sieciowe „robactwo” i nie pozwolić na dostęp do naszych danych.

 

 

Na co zwracać szczególną uwagę?


Szczególnie ostrożni powinniśmy być przy otwieraniu wiadomości elektronicznych, które najczęściej mają zawarte w swojej treści informacje niecierpiące zwłoki, typu : NIEZAPŁACONA FAKTURA czy NIEUDANE DOSTARCZENIE PACZKI.

Przy samym otwarciu takiego e-maila nie powinno dojść do zarażenia naszego komputera wirusem, ale należy ZACHOWAĆ SZCZEGÓLNĄ OSTROŻNOŚĆ przy otwieraniu lub zapisywaniu jakichkolwiek załączników do takiej wiadomości.

Zawsze należy SPRAWDZIĆ ADRES E-MAIL, z którego przychodzą wiadomości.

 

 

 

Ciekawe artykuły :

 

http://serwisy.gazetaprawna.pl/nowe-technologie/artykuly/861920,teslacrypt-nowy-wirus-atakuje-komputery-zada-pieniedzy-za-odblokowanie-plikow.html

http://serwisy.gazetaprawna.pl/nowe-technologie/artykuly/875736,atak-phishingowy-dostales-mail-od-dhl-lepiej-go-nie-otwieraj-to-grozny-spam.html

 

Serdecznie zapraszamy do kontaktu oraz dyskusji !

 

Zespół VEGA

1
5
3
4
Excel logo
NEWSLETTER
Facebook